Měření profilů v zadním osvětlení

OpaSol představuje měřicí stanici používanou pro bezkontaktní měření rozměrů dílů.

Systém může být používán v jakékoli výrobní dílně nebo průmyslové výrobě, kde musí být provedena inspekce různých čepů, hřídelů, kolíků nebo jiných rotačních výrobků či nástrojů.

Systém OpaSol je založen na metodě měření profilu a umožňuje rychle a efektivně vyhodnotit měřené parametry, aby byla zajištěna kvalita výrobního procesu. Kontrolní zařízení může být přizpůsobeno konkrétním požadavkům zákazníka. Nabízí možnost vyhodnocení a zobrazení odchylek od ideálního tvaru ve výkresu v CAD formátu. Dále je možné přizpůsobit prizma pro ukládání výrobku konkrétnímu tvaru.

Součástí zařízení je i SW vybavení a kalibrační přípravek. Díky pokročilému způsobu kalibrace lze dosahovat přesnosti měření až ± 1 μm.

Zařízení je koncipováno tak, aby jej bylo možné umístit do kanceláře, nebo také do výrobního provozu. Jednoduché, ale při tom robustní zařízení, umožňuje pomocí drážek přichycení i v jiné než gravitační poloze, případně jej ukotvit přímo k obráběcímu centru. V kombinaci s jednoduchým robotickým ramenem, které vyjímá výrobky z obráběcího centra, vloží do měřicí stanice a hned třídí shodné a neshodné výrobky, tvoří ucelený řetězec operací, který minimalizuje nároky na obsluhu.

Parametr Hodnota Jednotka
Minimální rozměr výrobku 2×2 mm
Maximální rozměr výrobku 60×40 mm
Teplota prostředí 5 – 35 °C
Přesnost měření od ± 0,001 mm
Doba měření <1 s
Napájení 24/230 V
Komunikační rozhraní Ethernet
Archivace dat Ano
Možnost propojení s NŘS linky Ano
Porovnání s CAD výkresem Ano

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Kontaktujte nás

Hledáte jiné řešení? Podívejte
se, co vše lze měřit.