Kontrola rozměrů plošných výrobků (plechů)

Tento druh zařízení je určen pro přesné 2D a 3D měření rozměrů plošných výrobků na linkách ale i na samostatných pracovištích.

Konkrétní aplikace tohoto druhu, využívá zařízení k měření plechů na formátovací lince. Kromě kontroly celkového tvaru (čtverce/obdélníku), jsou měřeny i uhlopříčky pro zjištění pravoúhlosti střihání plechu.

Pohyb kamerové snímací hlavy je realizován pomocí kartézského robota, který byl postaven speciálně pro tuto úlohu. Jeho rychlosti pojezdu mohou dosahovat až 3m/s.

Kamerová snímací hlava je vybavena speciálním osvětlovačem, který umožňuje snímání různých barev a povrchových struktur výrobku.

Sekvence měření se obvykle pohybuje od 10-30s a je závislá na velikosti formátu. Celé měření probíhá přímo na výrobní lince a změřená data jsou zasílána do databáze pro zpětné řízení výroby a tištění protokolů pro koncové zákazníky. Nasnímaná data se zároveň archivují, pro možnost dalšího statistického zpracování.

Samozřejmou součástí je i provozní verifikace zařízení, která se spouští vlastním programem. Pro ověření přesnosti měření, jsou součástí verifikační přípravky, které se zakládají přímo do výrobní linky, aby se minimalizoval prostoj výrobní linky na minimum.

Parametr Hodnota Jednotka
Rychlost snímání výrobku < 30 s
Rozměry snímané oblasti (šxdxv) 4200×1600 mm
Přesnost měření od ± 0,01 mm
Teplota okolí  -5 – 35 °C
Komunikační rozhraní Ethernet
Provozní verifikace Ano

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Kontaktujte nás

Hledáte jiné řešení? Podívejte
se, co vše lze měřit.