Robotické montážní stanice se speciálními nástroji

V rámci robotických pracovišť a montážních linek vznikají specifické úlohy, pro které nejsou konvenční chapadla robotů již dostatečné.

V takových případech navrhneme a uvedeme do provozu speciální montážní chapadla a nástroje. Obvykle jsou nástroje ještě doplněny o kamerové systémy, které zvyšují produktivitu výrobních procesů. Tím se vytváří ucelená řešení pro specifické podmínky zákazníka.

Ukázkou takového řešení je dodávka robotické stanice se speciálními nástroji pro montáž časovacích kotoučů a kolíčků na klikové hřídele. Kromě vysokých nároků na přesnost vzájemné montáže dvou dílů s tolerancí vůle 0,01mm, musí nástroj robota kompenzovat nepřesnost uložení hřídele. Zároveň část manipulace probíhá s horkými díly pro operaci lisování za tepla.

V robotické stanici je integrována pozice s kamerovým systémem, kde se kontroluje orientace montovaných dílů a jejich správné označení.

Koncepce robotické stanice je vytvořena tak, aby obsluha pouze vkládala klikové hřídele a vyjímala již hotové sestavy. Tím je zaručena stabilní kvalita výroby s potlačení rizika vzniku neshodného výrobku.

Řídicí systém stanice je propojen přes Ethernet s databází nadřazeného systému, čímž je zaručeno, že se montují správné díly ve správný čas. Součástí řešení je archivace dat pro zpětnou kontrolu nastavených procesů.

Parametr Jednotka Hodnota
Přesnost montáže  od ± 0,01 mm
Takt stanice ~120 s
Teplota okolí 5 – 35 °C
Napětí 400/230 V
Rozměry stanice (š×h×v) 4000×4500×2500 mm
Komunikační rozhraní Ethernet
Parametr Hodnota Jednotka
Nejmenší velikost sledované oblasti 10×10 mm
Největší velikost sledované oblasti 200×200 mm
Rozlišení kamery 1600×1200 px
Rychlost snímání < 1 s
Teplota okolí 5 – 35 °C
Napětí 24 V
Komunikační rozhraní Ethernet

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Kontaktujte nás

Hledáte jiné řešení? Podívejte
se, co vše lze měřit.